Батькам

Стратегія реформування системи шкільного харчування
на період до 2027 року

Про звернення громадян з питань якості організації освітнього процесу

Управління Державної служби якості освіти у Черкаській області здійснює розгляд звернень відповідно до Закону України "Про звернення громадян" з питань якості організації освітнього процесу, дотримання

вимог законодавства у сфері освіти, забезпечення прав учасників освітнього процесу.

У зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання заявника (-ів), викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове

звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним.

Форма електронного звернення https://bit.ly/3xVYS6R

Профілактика педикульозу в навчальних дитячих закладах.

З початком нового навчального року актуальності набуває тема профілактики педикульозу в навчальних закладах. Пік захворюваності на педикульоз в навчальних закладах припадає на осінній час. Діти повертаються з таборів та приносять на своїх волоссі вошей. Тому профілактика педикульозу в ДНЗ у дітей необхідна.

Педикульоз (або вошивість) – це паразитування вошей на тілі людини. Воші живляться кров’ю людини і є носіями небезпечних інфекцій. Розповсюдження вошей відбувається при безпосередньому контакті людей, особливо за умови їх скупчення: у транспорті, на вокзалах, на ринках, у басейнах, в організованих колективах. Особливо швидко педикульоз розповсюджується у дитячих колективах при спільному користуванні гребінцями, головними уборами, одягом, постіллю, при зберіганні всіх речей разом. При значній вошивості паразити можуть переповзати по речах. Діти, повертаючись додому із садка чи школи, можуть стати джерелом розповсюдження педикульозу для інших. З метою запобігання поширенню педикульозу, а також виявлення його вогнищ в організованих дитячих колективах необхідно в плановому порядку регулярно проводити огляди дітей. Відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28.03.1994 № 38 «Про організацію та проведення заходів по боротьбі з педикульозом» огляд проводиться з наступною періодичністю: - для дітей, які відвідують дитячі дошкільні заклади, проводить медперсонал разом із вихователями щоденно; - для учнів шкіл-інтернатів - проводить медперсонал закладу разом з вихователями щотижня перед і після кожного відвідування родини; - для учнів загальноосвітніх шкіл та профтехучилищ - проводить медперсонал із залученням вчителів після кожних канікул за показаннями й вибірково; - для дітей, які проживають у будинках малюка, дитячих будинках, спецсанаторіях тощо - проводить медперсонал із залученням вихователів при прибутті дитини до закладу, щотижня в дні купання та під час виписки. Огляду підлягає також і обслуговуючий персонал.

При виявленні ознак педикульозу (життєздатних чи нежиттєздатних вошей та гнид) дитину ізолюють та повідомляють про це батьків. Медичний працівник проводить з батьками інструктаж щодо обробки (дезінсекції), застосування педикулоцидiв, правил техніки безпеки та особистої гігієни. Також з дітьми та їх батьками проводять бесіди на тему паразитарних хвороб та їх поширення.

Педикульоз відноситься до захворювань, яким легше запобігти, ніж долати його наслідки. Заражені воші є носіями різних видів тифу, волинської гарячки тощо. Усі зазначені заходи направлені на збереження здоров’я дітей та дорослих. Своєчасний огляд дозволяє виявити проблему, локалізувати вогнище, вжити відповідних заходів та уникнути проблем зі здоров’ям дитини.

Що робити батькам, якщо у дитини виявлений педикульоз?

• звернутися до лікувально-профілактичного закладу за консультацією;
  • використовувати для лікування засоби, котрі порадить лікар;
  • важливо дотримуватися інструкції із застосування того чи іншого препарату та слідкувати за терміном його придатності;
  • при виявленні вошей на будь-якому ступені розвитку (яйце, личинка, доросла воша) дезинсекцію проводять одночасно, знищуючи вошей безпосередньо як на голові, тілі людини, так і на його білизні, одязі (протягом 1 доби);
  • необхідно оглянути та при необхідності, обробити всіх членів вашої родини;
  • повідомити щодо ситуації медичного працівника дитячого закладу, який відвідує дитина, для проведення у ньому комплексу протипедикульозних заходів;
  • через 7-10 провести повторну протипедикульозну обробку.

Що не слід робити?

• Використовувати препарати від вошей, котрі призначені для тварин. Вони можуть бути токсичними і подразнювати шкіру голови.
  • Засуджувати людей, які постраждали від вошей і їхні сім’ї. Педикульоз може виникнути в будь-якому середовищі незалежно від економічного статусу і рівня гігієни. Поширений осуд пацієнтів, у яких діагностовано воші, є основною причиною відсутності обміну інформацією і, отже, ускладнює вжиття заходів по лікуванню і профілактиці цих паразитів в значній мірі.

Профілактика

Наявність педикульозу є загальною соціальною проблемою щодо громадського здоров’я, особливо серед дітей шкільного віку. З метою попередження педикульозу та його поширення в сім’ї або дитячому колективі проводяться профілактичні та гігієнічні заходиВони передбачають:

• дотримання правил особистої гігієни (регулярне миття тіла, зміну білизни з відповідним пранням, щоденне розчісування волосся тощо);
  • користування тільки своїм рушником, гребінцем, головним убором та білизною;
  • систематичне очищення верхнього одягу, головних уборів, прання та прасування постільної білизни при високій температурі;
  • дотримання чистоти приміщень та його систематичного прибирання.